HERBENZYM plus 60 kapslí

Unikátní směs na podporu trávení, která v sobě kombinuje 7 vybraných bylin, jablečný ocet, betain HCl a základní trávicí enzymy doplněné o papain a bromelain. Tato kombinace látek v jedné kapsli účinně napomůže trávení a vstřebávání živin, udržení normálního pH žaludku i střev a zvýší komfort při zažívání. Napomůže odstranění nepříjemných symptomů spojených s nedostatkem enzymů, jako je průjem, nadýmání nebo pocit plnosti po jídle.

Všechny složky ve směsi jsou rostlinného původu a přípravek je tedy vhodný i pro vegany a vegetariány.

Skladem
569 Kč 9,48 Kč / 1 ks
Kategorie: Doplňky stravy
Herbanicum Herbenzym plus
Novinka
Prémiové suroviny
Prémiové suroviny
Osobně dohlížíme na nejvyšší jakost vstupních
surovin. Testováno Státním zdravotním ústavem.
Česká značka
Česká značka
Jsme rodinná firma
s českým zázemím.
Zákaznická linka
Zákaznická linka
Jsme tu pro vás. Každý všední den od 9 do 18 hodin.
Klidně nám zavolejte: 604 244 942
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma při objednávce nad 1500 Kč

                                           

Co jsou trávicí enzymy a k čemu slouží 

Trávicí enzymy jsou proteiny podporující metabolismus.  Pomáhají štěpit bílkoviny, sacharidy a tuky na menší složky, které jsou pro organismus vstřebatelné a lépe využitelné. Pro zdraví člověka proto mají nepostradatelnou funkci. Nedostatek trávicích enzymů vede k malabsorpci (sníženému vstřebávání látek) a nedostatku živin. Po čase může vést k malnutrici (nedostatečné výživě) a zvýšenému riziku rozvoje řady onemocnění. 

Trávicí enzymy jsou životně důležitou součástí trávicích procesů našeho těla. Pokud tělo neprodukuje dostatek trávicích enzymů, nemůže potravu správně trávit. To může způsobovat bolest žaludku, plynatost, průjem, reflux a další příznaky související se špatným trávením. 

Každý člověk má během svého života omezenou zásobu enzymů, která se postupně vyčerpává.  Je tedy charakteristické, že s přibývajícím věkem přibývá i zažívacích obtíží. Typický je také vznik potravinových intolerancí, které se nedostatkem enzymů úzce souvisí.

Na úbytek trávicích enzymů mají kromě věku vliv i jiné faktory, zejména pak stres, nevhodný životní styl, některá onemocnění či léky.

Výhody HERBENZYM plus

 • Podporuje trávení a optimalizuje vstřebávání živin 
 • Pomáhá odstraňovat nepříjemné symptomy spojené s nedostatkem trávicích enzymů, jako jsou křeče, nadýmání či bolesti břicha
 • Zklidňuje střeva a žaludek
 • Zmírňuje projevy potravinových intolerancí
 • Pomáhá udržovat zdravé pH žaludku a střev
 • Je vhodný pro vegany i vegetariány (obsahuje pouze enzymy rostlinného původu)
 • Neobsahuje lepek, laktózu, GMO potraviny, ani balastní látky

Z čeho se HERBENZYM plus skládá

Směs obsahuje 3 základní složky:

 • Trávicí enzymy doplněné o bromelain a  papain pro lepší vstřebávání živin z potravy a snadnější trávení.
  Bromelain a papain štěpí proteiny podobným způsobem jako pepsin (enzym štěpící bílkoviny v žaludku). Bromelain je proteolytický protein a enzym, který se používá na podporu trávení a proti otokům. Snižuje produkci prostaglandinů spojených se záněty a bolestí a podporuje tvorbu prostaglandinů spojených s protizánětlivými účinky. Napomáhá také vstřebávání kurkuminu.

 • 7 vybraných bylin pro zklidnění podrážděných střev a úlevu od nepříjemných projevů nedostatečně strávené potravy (např. křeče, nadýmání, pálení žáhy, bolesti břicha nebo pocit plnosti po jídle).

 • betain HCl, kyselou formu betainu, která se nachází v obilovinách a dalších potravinách. Používá se k podpoře tvorby kyseliny chlorovodíkové, jejíž přirozená produkce stejně jako enzymů s věkem klesá. Nedostatek kyseliny chlorovodíkové zhoršuje trávení zejména bílkovin a konečnou absorpci živin a zvyšuje pravděpodobnost některých bakteriálních a parazitárních infekcí střev. 

 + jablečný ocet, který se používá k podpoře trávení a ke stimulaci tvorby žaludeční kyseliny a trávicích enzymů. 

 

Co je potravinová intolerance? 

Potravinová intolerance je stav, kdy tělo není schopné strávit nějakou potravinu či její složku. Zahrnuje širokou škálu příznaků, které se projevují po konzumaci dané potraviny. Mezi tyto symptomy patří bolesti žaludku, nadýmání, plynatost, průjem, syndrom dráždivého tračníku, vyrážky, ekzémy nebo bolesti hlavy, podrážděnost či únava. 

Nejčastější příčinou vzniku potravinové intolerance je nedostatek trávicího enzymu potřebného pro rozložení potraviny anebo její složky.  Potravinová intolerance sice není životu nebezpečná, ale její projevy mohou být pro člověka stejně nepříjemné jako projevy alergie. Hlavním rizikem neschopnosti organismu strávit některé složky potravy může být nedostatečná výživa a následné  zdravotní komplikace. 

Kompletní složení produktu:

mceclip0-100


Upozornění:

Přípravek není vhodný pro děti. Pokud jste těhotná nebo kojíte, užíváte jakékoliv léky anebo trpíte nějakým zdravotním problémem, konzultujte užívání doplňku stravy  se svým lékařem. HERBENZYM plus obsahuje betain Hcl, který podporuje produkci kyseliny chlorovodíkové; není proto vhodný pro jedince, kteří se léčili nebo léčí s vředy. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v suchu při teplotě do 25 °C v dobře uzavřeném obalu. 


Jak kapsle HERBENZYM plus užívat

1-2 kapsle s každým hlavním jídlem. Zapijte dostatečným množstvím vody. 
 

Specifikace HERBENZYM plus:

 • EAN: 0634240236792
 • Číslo výrobku: SN014
 • Forma: kapsle
 • Balení: 60 kapslí
 • Hmotnost balení: 76 g
 • Distributor: Herbanicum s.r.o.
 • Vyrobeno ve Velké Británii

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu